Menu
Počítadlo
TOPlist
Prihlásenie
Vítajte, ste prihlásený ako, Anonymous

Meno:
Heslo:
Registrovať
VK SNV

Fantastický úspech najmladších hráčok VK SNV.


Mladšie žiačky-3 vyhrali 3.6.-4.6.2017 vo Zvolene na historicky prvých

M-SR v 3-kovom volejbale 1. miesto, kde získali titul majsteriek Slovenska a zlaté medaily.

Všetky výsledky sú na stráne www.volleynet.skV doterajšej volejbalovej histórii nemal „trojkový“ volejbal na klubovej úrovni vyvrcholenie na M-SR. Až v tejto ligovej sezóne 2016/2017 sa po prvý raz hralo finále M-SR vo Zvolene, kam postúpilo najlepších 8 družstiev z celej SR. Po 2 družstvá z východu, stredu a západu SR a 2 družstvá z Bratislavy a okolia.

Vo Zvolene sa v dvoch halách odohralo spolu 20 zápasov, pričom každé zo zúčastnených družstiev odohralo spolu 5 zápasov. Hralo sa systémom dvoch skupín po 4 družstvách každý s každým, potom semifinále krížovým systémom a napokon finále, resp. zápasy o konečné umiestnenie.

 


Konečné poradie M SR kadetiek v súťažnom ročníku 2016/17: 
1. VK Spišská Nová Ves - Majster SR 
2. MŠK Žiar nad Hronom

3. MVK Stropkov

4. VK Slávia TU Zvolen

5. ŠŠKVIVUS Bratislava

6. VK Studienka

7. VK Senica

8. Palas VK Levice

 

 

  

 

 

Majsterky SR vo volejbale mladších žiačok-3 so svojím trénerom

 

Zľava: Ladislav Ďuriško–tréner, Hana Ďurišková, Deana Valentová,
Veronika Palitefková, Viktória Hrebeňárová, Kristína Mizeráková, Monika Stašíková

 

 

Ladislav Ďuriško, tréner mladších žiačok-3 VK SNV:  

"Hneď na úvod môjho hodnotenia sa chcem poďakovať všetkým dievčatám za predvedený výkon, pričom vďaka patrí aj tým hráčkam z družstva mladších žiačok, ktoré sa do Zvolena nedostali, pretože na súpiske môže v tejto súťaži štartovať iba 6 hráčok (a ja ich mám spolu 12). Moje dievčatá plnili taktické a herné pokyny na 100 % a zaslúžene vyhrali celý turnaj bez straty zápasu, keď prehrali iba jediný set. V skupine B sme si v sobotu 3.6.2017 poradili najskôr so Žiarom nad Hronom 2:1, potom sme porazili Levice 2:0 a napokon aj Studienku 2:0 na sety. To už bolo jasné, že do semifinále ideme z 1. miesta zo skupiny, kde nás v nedeľu 4.6.2017 čakali hráčky domáceho Zvolena. Práve so Zvolenom sme odohrali najkvalitnejší zápas, ktorý sme ale vyhrali 2:0, čím sme sa kvalifikovali do finále, v ktorom sme opäť hrali so Žiarom nad Hronom. Tentoraz však jednoznačnejšie, pretože sme vyhrali 2:0 na sety a stali sme sa Majstrami SR v tejto kategórii hráčok. Tieto moje hráčky mali to šťastie, že mohli na historicky prvých M-SR v „trojkovom“ volejbale štartovať v tejto kategórii, pretože na budúcu sezónu už budú o kategóriu vyššie, teda budú môcť hrať iba 4-kový, resp. 6-kový volejbal. A to zaväzuje! "

Igor Murko, predseda VK SNV:

"Je to veľmi dobrý pocit, zažiť na vlastnej koži pozitívne výsledky práce tak zanieteného trénera, akým je Laco Ďuriško. Bol som s ním na lavičke počas celého turnaja a videl som jeho prácu po oba dni. Lenže toto je už len vrchol jeho činnosti. On tie dievčatá „vypiplal“ z ničoho. Bol som pri tom, keď ich v septembri 2015 (ako začínajúce piatačky) prevzal do tréningového procesu a pri prvom styku s loptou ju nevedeli ani poriadne chytiť, nieto ešte odbiť. A za necelé 2 sezóny sú z nich majsterky SR, pričom predvádzali skutočne najkvalitnejší volejbal (na tom sa zhodli všetci tréneri vo Zvolene !), kde nechýbali smeče, ulievky, taktické lopty a dokonca i skákané podanie, čo sa u ostatných družstiev veľmi vidieť nedalo."


Za obetavú a poctivú prácu s volejbalovou mládežou patrí trénerovi Lacovi Ďuriškovi veľká pochvala a ešte väčšie poďakovanie. Zisk titulu Majstra SR je len časť jeho skutočne tvorivej práce s mladými volejbalistkami, ale zato si tento titul spolu s dievčatami plne zaslúži.

 

Text a snímka:  Igor Murko

 

Publikované: Pondelok, 05.06. 2017 - 07:34:05 Od: admin
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Ostatné
· Ďalšie články od autora: admin


Najčítanejší článok na tému Ostatné:
VOLEJBALOVÝ KLUB SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

Súvisiaca téma

Ostatné

"VK SNV" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa