Volejbalový klub Spišská Nová Ves

VK SNV
Publikované: Pondelok, 02.10. 2017 - 19:44:44
Vec: Ostatné

Ligové súboje začali za VK SNV ako prvé staršie žiačky. Kým „A“-čko cestovalo do Prešova, kde oba zápasy hráčky vyhrali, „B“-čko cestovalo do Stropkova, kde dievčatá oba zápasy prehrali.

1.     Turnaj – Prešov – 30.9.2017VK Eperia Prešov - VK SNV „A“   0:3 (17, 13, 7)

VK SNV „A“- MVK Snina               3:1 (-22, -15, 18, -19)

Na snímke 1: staršie žiačky „A“ počas oddychového času s trénerkou Bodákovou

Natália Bodáková, trénerka starších žiačok „A“-VK SNV: "V prvej časti sa hrá žiacka liga turnajovým spôsobom. Prvý zápas sme absolvovali proti dievčatám z Eperie Prešov. V tomto zápase sme si mohli dovoliť skúšať nové veci a viaceré variácie zostavy. Zahrali si všetky dievčatá. V celku som spokojná s výkonom, avšak je na čom popracovať. Do druhého zápasu proti nášmu večnému rivalovi zo Sniny sme nastúpili patrične namotivované čo sa odrazilo aj na výkone v prvých dvoch setoch. V treťom sete sme poľavili v koncentrácii, nedodržiavali sme systém našej hry a zaslúžene sme tento set prehrali. Štvrtý set bol boj o každú loptu. Naše dievčatá však zabojovali a dotiahli zápas do víťazného konca.  Aj keď je volejbal kolektívny šport musím vyzdvihnúť výkon Emy Tökölyovej za jej odvážne útoky stredom siete a nekompromisný servis, ktorým v správnom čase zasiahla. Taktiež za pochvalu stojí výkon kapitánky Vanesky Drabiščákovej, za jej stabilnú hru v poli a variabilitu na útoku."

1.     Turnaj – Stropkov – 30.9.2017

Poprad- VK SNV „B“           2:0 (16,17)

VK SNV“B“- Stropkov        0:2 (-21,-26)

Na snímke 2: staršie žiačky „B“ v hre proti Stropkovu

Ladislav Ďuriško, tréner starších žiačok „B“-VK SNV:

"Naše béčkarky prehrali síce obidva zápasy, ale za predvedený výkon sa nemusia hanbiť. Chýbala nám naša kapitánka Barborka Puškárová a hrali sme proti o rok až dva starším hráčkam. Prechádzame postupne na dospelejší volejbal, a to chce ešte nejaký čas. Aj napriek týmto nevýhodám sme so silným  Stropkovom v druhom sete prehrali po boji 26:28, čo už naznačuje naše možnosti v budúcnosti. Dievčatá nemajú radi prehry, no musia byť trpezlivé. Hráme vo vyššej kategórii a ich herný výkon a z toho prameniace sebavedomie sa buduje postupne."

Ďalšie zápasy na budúci týždeň:Staršie žiačky „B“ – 2. kolo, 7.10.2017, ZŠ Nejedlého SNV, od 9.00 h –Stropkov, Košice, Poprad

Juniorky                  – 1. kolo, 7.10.2017, Športová hala, 10.00 a 12.00 h - Zvolen

Text: Igor Murko

Snímky: Natália Bodáková, Ladislav Ďuriško